Stříbrné náramky

Stříbrný prsten

Každý stříbrný šperk dělá větší dojem, je-li součástí sady. S prstýnkem mohou tvořit sadu náušnice s náhrdelníkem a náramkem.

Náramek, podobně jako prsten, patří k doplňkům, které jsou vhodné pro ženy i muže.

Při vybírání náramku se nejprve musíme rozhodnout, jaký typ šperku chceme, resp. k jaké příležitosti ho vybíráme. Stříbrné náramky se vyrábějí v mnoha variantách; existují náramky z masivního kovu i jemné decentní kroužky, řetízkové náramky (vhodné také pro muže), náramky zdobené kameny či jinými přírodninami a také náramky extravagantních tvarů.

Máme-li už vybráno, je třeba se ještě ujistit, že jsme zvolili správnou velikost. Radost z dárku by jinak brzy mohla být zkalena ztrátou náramku, který nepozorovaně sklouzl z ruky (mně se to skutečně stalo, v metru; náramek byl samozřejmě zlatý…).

Šířku náramku tedy volte s ohledem na šířku zápěstí. A ještě: drobnější ručka zpravidla tíhne k subtilnější ozdobě, širší zápěstí snese náramek masivnější. Na menší ruce totiž vypadají široké stříbrné náramky těžkopádně a na širší by ty tenčí naopak zbytečně zanikaly. Toto pravidlo ovšem nepovažujte za absolutní. Záleží na koncepci celkového vzhledu. Například masivní spirálový náramek může vypadat velmi efektně i na drobné ruce, a vice versa.

Náramek jako dárek

Přemýšlíte, co dát své partnerce/partnerovi k narozeninám nebo pod stromeček? Stříbrným náramkem určitě nic nezkazíte. Vyberte takový, který se dá nosit denně, a budete mít jistotu, že na vás při pohledu na šperk každý den vzpomene.