Stříbrné prstýnky nejen pro mladé

Stříbrný prsten

Patříte k lidem, kteří sledují aktuální módní trendy, a nevynecháte jedinou příležitost k tomu, abyste si pořídili stylové oblečení či atraktivní doplňky? V tom případě přivítáte s otevřenou náručí obrovský sortiment zlatých a stříbrných šperků, které jsou již několik let neodmyslitelnou součástí mnoha internetových obchodů. Zlaté a stříbrné prstýnky, náramky, řetízky a náušnice jsou k dostání v mnoha variantách a na své si tak přijdou nejen zástupci mladé generace, ale také elegantní dámy v nejlepších letech. Mezi nejprodávanější šperky patří prsteny ze stříbra. Tento drahý kov je mnohem levnější než na první pohled identické bílé zlato a mnohem exkluzivnější než levnější chirurgická ocel. Nákup stříbrných doplňků zákazníky neodradí i přesto, že stříbro má tendenci černat a musí se proto pravidelně čistit.

Vybíráte stříbrné prstýnky?

Stříbrný prstýnek nosí s oblibou nejen ženy, ale také muži. Stříbro je univerzální kov, který se hodí ke světlejší i tmavší pleti (na rozdíl od žlutého zlata, které lidem se světlejší pletí příliš nesluší). Sortiment internetových obchodů se orientuje spíše na šperky pro mladší generaci, které se vyznačují moderními vzory a netradičními tvary. Problém však nebudou mít ani ti, kteří si potrpí na klasické tvary prstenů či elegantní stříbrné prstýnky s kameny. Stříbro se nejčastěji kombinuje s levnými zirkony a méně často také s drahými diamanty.

Nevíte si rady s velikostí?

Kamenem úrazu při výběru stříbrného prstýnku bývá odhad správné velikosti. Pokud jste se rozhodli k nákupu šperku přes internet, zpravidla máte dvě možnosti, kterými se můžete řídit. E-shopy většinou disponují přesným návodem, jak změřit obvod prstu a dobrat se ke správné velikosti prstenu. Druhou možností je zjistit požadovanou velikost v kamenném obchodě. Stačí slušně požádat prodavačku a jistě vám obvod prstu změří.